top of page
Поиск
  • Фото автораVera

План-коспект уроку "Як Сергійко навчився жаліти."

Тема: Як Сергійко навчився жаліти.

Мета: ознайомити учнів з твором В. О. Сухомлинського; вчити визначити головну думку; формувати навички читання, формувати уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим, поважає; розвивати уміння відтворювати зміст прочитаного, розвивати мовлення; виховувати співчутливість до ближнього, віру в силу дружби, любові, добра.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

Діти, подивіться один на одного і подаруйте свої чарівні усмішки.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Вірш напам'ять " Людина починається з добра".

2. Гра " Знайди другу половину прислів'я".

1.За добро, добром платять.

2. Добро перемагає зло.

3. Від добра ніхто не тікає.

4. Світ не без добрих людей.

Вч. Яке слово повторюється в прислів'ях? Про що ці прислів'я? Які асоціації виникають у вас зі словом "доброта"? (радість, усмішка,чесність, щастя, милосердя, щедрість, ласка, любов, дружба, співчуття, ніжність).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вч. Діти, мабуть ви вже здогадались що сьогоднішній урок буде про доброту. Не просто доброту, а людську, душевну.

У В. Сухомлинського є оповідання для дітей " Як Сергійко навчився жаліти"

IV. Робота з підручником.

1. Читання тексту вчителем.

2. Словникова робота.

3. Читання тексту учнями мовчки і вголос.

4.Читання "ланцюжком".

5. Фізхвилинка.

6. Відповідати на запитання.

а) Кого побачив хлопчик на березі річки?

б) Що робила дівчинка на березі річки?

в) Що зробив Сергійко?

г) Що здивувало хлопчика?

д)Чого не міг уявити собі Сергійко?

е) Які почуття в тебе викликала дівчинка?

є) Чого хотілося Сергійкові?

7. Переказувати зміст уривками.

V. Узагальнення та систематизація вивченого.

1. Робота в групах.

І - група. Складіть план тексту.

1.Сергій бачить дівчинку біля ставка.

2. Він кидає камінь у воду.

3. Дівчинка нічого не побачила.

4. Сергійко лякається темряви і дощу.

5. Як же вона, бідна, живе в темряві.

6. Сергійко піде до сліпої дівчинки і пожаліє її.

ІІ - група. Допишіть пропущені слова з тексту.

Сергійко гуляв собі коло _________. І побачив ___________ , що сиділа на _________.

Підходить до неї, а вона й каже: " _____________________ мені слухати, як хлюпочуть _________".

Сергійко _____________. А потім узяв та й _________ у ставок ________. Дівчинка ___________.

- Що ти кинув ___________?

Сергійко ще більше ______________.

- Хіба ти не __________? Я кинув ______________.

ІІІ - група. Редагування тексту.

Сергійко довго дивився на дівчинку. Він не міг уявити: як це воно, коли людина нічого не бачить?

Настала ніч. Сергійко ліг спати. Серед ночі прокинувся. Його розбудив шум за вікном. Шумів вітер, у шибки стукав дощ. А в хаті було темно.

Сергійкові стало страшно. Йому пригадалася сліпа дівчинка. Тепер уже не дивувався - його серце стиснув жаль. Як же вона, бідна, живе в темряві?

Сергійкові хотілося, щоб швидше настав день. Він піде до сліпої дівчинки . І пожаліє її.

VI. Підсумок уроку.

Вч. Чого б ви побажали нашим героям? Ваші побажання напишіть на яблучках (спікерах), і прикріпимо на дереві.

Пісня "Якщо добрий ти"

Урок читання

3 клас

"Як Сергійко навчився жаліти"

























821 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page